Aktivity

Vitajte v prostredí umožňujúcom plánovať Váš pobyt pod Veľkou Javorinou u nás alebo v kontakte priamo v pohode vášho domova. Prevažná časť prírodného prostredia, kde budete ubytovaní, je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty v prísne zákonmi upravenom režime pohybu (druhý až štvrtý a v prípade Jelnca aj piaty stupeň ochrany). Neuveriteľné ticho, kľud, nočná tma "na krájanie" a priezračná hviezdna obloha, len príroda s čistým vzduchom a vy. Aj práve preto je pobyt u nás kedykoľvek už od príchodu neopakovateľným, nezabudnuteľným zážitkom a novým reštartom do ďalších náročných dní.

Pre Vás hľadajúcich oddych, uvoľnenie - relax a nevšedné zážitky sme pripravili podklady pre prehliadky pamätihodností kraja prechádzkami Starou TurouMyjavouNovým Mestom nad VáhomSkalicouTrenčínom, pod Lopeníkom - dolinou Bošáce do Haluzickej Tiesňavy, na Bradlo, hrad Tematín a Beckovský hrad. V aktualitách pravidelne zverejňujeme nám dostupný termínovník aktivít, osláv a tradícií konaných na Veľkej Javorine a jej okolí. Programy miestnych súťaží, folklórnych a tradičných gurmánskych a žatevných slávností, dni otvorených dverí sklárni v Květnej, "koštu" klobás či slivovice vo Vápenkách...

A môžeme tu tiež hovoriť aj o živote včiel, ich pozitívnej výchove včelára. Ochutnali ste už pravý pastovaný med priamo pri zdroji od včelára?

Pre vyznávačov dlhších cyklistických a turistických trás je možné pri plánovaní použiť aj podrobnejšie popisy Slovenského cykloklubu, Klubu turistov zo Starej Turej a z dostupnej turistickej dokumentácie pred túrou u nás. Stúpenci adrenalínu si určite prídu na svoje novou cyklotrasou na Krivobučkovej, cyklotrás na druhej strane Veľkej Javoriny alebo na akciách v Bike Centre Kalnica. Ticho, pokoj a kľud ponúka aj pre turistov a cyklistov otvorená cca 5 km asfaltová Kopaná s možnosťou ďaľšieho prechodu lesnými cestami až na Bučkovec a ďalej na lieskovské, bošácke kopanice a Lopeník.  

Privítame spoluprácu na bežkárskom či cyklistickom sprístupnení "Južnej kopaničiarskej magistrály" z Lopeníka na Starú Myjavu podhorským prostredím moravskolieskovskými, bzinskými, lubinskými, turanskými a myjavskými kopaniciami s ich prirodzenými aktivitami. Ak to poznáte - kontaktujte nás, tešíme sa na nápady, pripomienky a skúsennosti z ďaľších trás v našom regióne.